zabezpecovaci systemy ezs

15 let zkušeností

 
Komplexní služby

v oblasti
 
 informačních technologií
 
 a elektroinstalací
 


Elektronické zabezpečovací systémy EZS

 

satel     jablotron      paradox

 
 
1
 

JEDNODUCHOST OVLÁDÁNÍ Klávesnice, ovladače, karty

Jednoduché ovládání systému snižuje riziko omylů uživatelů systému. Námi používané ústředny umožňují přizpůsobit způsoby ovládání systému individuálním potřebám uživatelů. Základním způsobem ovládání systému je používání kódů na klávesnicích. Systém je možné ovládat i pomocí bezdotykových karet nebo bezdrátovými ovladači. Tyto alternativní způsoby umožňují pohodlné ovládání systému i osobám, které doposud nepřišly do styku s elektronickými zabezpečovacími systémy (děti, starší lidé).


Ovládání systému aplikacemi v PC a Mobilním tel. nebo tabletu

Aplikace GuardX dodávaná se systémem nabízí mnoho možností, pomocí ní je možné vykonávat zároveň lokální i dálkový dohled a spravovat zabezpečovací systém. Tato funkce umožňuje nejen správu oprávnění jednotlivých uživatelů, ale i průběžné sledování stavu jednotlivých bloků a zón pomocí grafického zobrazení. Obsluha této aplikace může být 2umístěna ve strážní místnosti, kde 24 hodinová služba pomáhá hlídat příslušný objekt.

 

Dálkové ovládání
Ovládání systému na dálku umožňuje okamžitě reagovat na nastalé potřeby bez nutnosti být fyzicky přítomen v objektu. Díky této možnosti je možné se například spojit s ústřednou přes internet a přidat nového uživatele nebo změnit konfiguraci systému. Pokud je v objektu namontováno několik ústředen INTEGRA (například na různých odděleních společnosti), použití programu STAM-2 PRO umožní sdru

žit ovládání a dohled nad těmito ústřednami.

Při poplachu Vám ústředna pošle nejen zprávu o poplachu, ale i sekvenci fotek z místa narušení
Vizuální verifikace poplachu VIVER, díky kterému je zasláno v případě poplachu na monitorovací stanici nejen místo, kde byl poplach aktivován, ale i sekvence obrázků ze CCTV kamer připojených do systému.3

 

Napojení na pult centrální ochranyJednou z klíčových funkcí zabezpečovacího systému je úspěšně předat informace do centra zabývajícího se ochranou objektů. Ústředna ktomu může využívat nejen integrovaný telefonní komunikátor, ale i další zařízení, která umožňují komunikaci po GSM/GPRS a spojení po TCP/IP (např. v sítích LAN, WAN anebo přes INTERNET).

Ústředna zabezpečovacího systému umí používat drátové a bezdrátové prvky
Systém je koncipován tak, aby bylo možno kdykoliv rozšířit systém pomocí expanzních modulů nebo bezdrátových zařízení. Umožňuje tak nejen zvýšit počet detektorů, ale i rozšířit funkce nebo zjednodušit každodenní ovládání systému.

Menu v Českém jazyce
Zabezpečovací ústředny jsou vybaveny textovým nebo grafickým menu dle použité klávesnice , díky tomu ovládání není složité, a to ani pro osoby, které doposud neměli se zabezpečovacími ústřednami zkušenosti. Zprávy zobrazené na displeji jsou jasné a jednoznačné, což snižuje možnost chyb a uživatelských přehmatů, a tím se zvyšuje použitelnost systému.

6Funkce přizpůsobené oprávněním
Administrátor systému může individuálně přizpůsobit dostupné funkce pro uživatele. Je to další řešení, jehož cílem je chránit systém před možnými omyly v případě méně technicky zdatných uživatelů, díky tomu mají uživatelé přístup pouze k funkcím, které jsou pro ně nepostradatelné pro ovládání systému.

Kontrola přístupu
Ústředny mohou sloužit i jako systémy kontroly přístupu: díky možnosti připojení speciálních modulů k ústředně je možné otvírat dveře bezkontaktními kartami. Tato kontrola přístupu se dá jednoduchým způsobem spojit s funkcemi zabezpečovacího systému a tím je možné získat jednotný systém, kde výhody převýší funkce dvou samostatných systémů.

Systém automatizace - porpojení s Inteligentními systémy pro řízení budov ve standardu KNX
Rozšířené funkce automatického ovládání jsou silnou stránkou ústředen . Ústředny mají časovače a logické funkce, které je možné využívat pro navrhování systémů inteligentní budovy. Pomocí modulu INT-KNX se jednoduchým způsobem ovládají zařízení automatizace spolupracujících na sběrnici KNX. Velkou výhodou ústředen je možnost přímé integrace funkcí zabezpečení a automatizace. Díky ní je možné například jednoduchým způsobem vypínat osvětlení v budově v momentě zastřežení.
4
Integrace se systémy správy budov (BMS)
Díky modulům INT-RS a ETHM-1, umožňují ústředny INTEGRA integraci se systémy správy budov. Tato funkce umožňuje realizaci společného centra správy více různých nezávislých systémů – např. signalizace vloupání, požární signalizace nebo kontroly přístupu. Toto řešení je zvlášť vhodné pro rozsáhlé instalace, například pro velké administrativní budovy nebo obchodní centra.

 


zabezpecovaci systemy ezs